Moti me diell dhe vranësira

TË FUNDIT

Moti sot në mëngjes do të jetë pjesërisht i vranët, gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore, kohë pas kohe e fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin minus tre deri në pesë, ndërsa maksimalet do të lëvizin nga shtatë deri në 14 gradë.

Në Shkup do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të zbresin deri në zero, ndërsa maksimalet do të arrijnë deri në 12 gradë.

Të shtunën do të mbizotërojë mot kryesisht i vranët, ndërsa të dielën dhe të hënën në mëngjes do të ketë reshje të herëpashershme shiu. Në male dhe në vendet më të larta reshjet do të jenë kryesisht bore ku do të formohet mbulesë bore.

error: Content is protected !!