Array

Mos e instaloni versionin e ri të iOS!

Must Read

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor...

Mickoski: Nuk ka reforma me Kacarskën si gjykatëse kushtetuese

Kryetari i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook shkruan se nuk ka reforma...

Gasperini: Vetëm Juventusi dhe Interi mund të diskutojnë për titullin kampion

Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini ka deklaruar me bindje të plotë se për titullin kampion të...
- Advertisement -

Kujdes!

Apple po tronditet nga akuzat. Kjo pasiqë versioni i ri i iOS 13, i cili u lansua dje, i lejon hakerët të bastisin listën e kontakteve të përdoruesve.

- Advertisement -

Ky version erdhi pasi doli në treg sot iPhone 11 në Britani të Madhe dhe në Kaliforni javën e kaluar, me një çmim prej 600 euro, transmeton rtv21.tv

- Advertisement -

Gabimi u zbulua nga eksperti privat i sigurisë në internet Jose Rodriguez i cili kishte paralajmëruar gjigantin e teknologjisë se ai kishte gjetur një “anashkalim me fjalëkalim” në korrik.

Përmes një videoje në YouTube, ai iu tregon njerëzve se derisa ata i thërret dikush, telefoni i sygjeron njerëzit nga brenda.

- Advertisement -

Ajo e publikoi një video, procesi fillon kur dikush po e thërret atë dhe në vend se të përgjigjet, ai e preku opsionin t’i shkruajë mesazh. Pastaj kur mesazhi i ri shfaqet, ai zgjedh opsionin për të shtuar një marrës të dytë në mesazh.

Kur fillon ta shkruajë emrin e kontaktit, telefoni i sygjeron atij një nga emrat e telefonuesve.

Por, ka edhe shumë të mira. Me iPhone 11, ju mund ta hapni telefonin tuaj për 30% më shpejtë, duke përdorur Face ID. Aplikacioni i fotografive është më i mençur dhe do t’ua ndajë fotografitë prej atyre kryesore. Pastaj do të keni edhe aplikacione më të avancuara për editimin e fotografive, e shumë opsione tjera./21Media

.

- Advertisement -

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor që të përfshihen në luftën...

Mickoski: Nuk ka reforma me Kacarskën si gjykatëse kushtetuese

Kryetari i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook shkruan se nuk ka reforma me gjykatësen Dobrilla Kacarska si...

Gasperini: Vetëm Juventusi dhe Interi mund të diskutojnë për titullin kampion

Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini ka deklaruar me bindje të plotë se për titullin kampion të edicionit 2020/21 mund të flasin...

Në shtëpinë e një shkupjani janë gjetur drogë dhe municion

Prokuroria Themelore Publike në Shkup dha urdhër për zbatimin e procedurës hetuese për shkak të dyshimit se një person ka kryer vepra...

Haradinaj: Nuk e njoh këtë gjykatë!

Nënkryetari i OVL të UCK-së, Nasim Haradinaj, është paraqitur sot para trupit gjykues të Dhomave të Specializuara në Hagë nën dyshimet për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -