Mos e instaloni versionin e ri të iOS!

МË SHUMË

Nga Pekini drejpërdrejt në “Click Plus” Edison Myrteza sjell detajet për koronavirusin. A është gjetur ilaç për koronavirusin?

Edison Murteza në linjë të drejtpërdrejt nga Pekini në emisionin "Click Plus" tha se sipas specialistëve të shëndetësisë kineze...

Cana në “Click Plus”: Për momentin 3 persona janë duke u testuar!

Infektologu Fadil Cana në "Click Plus" potencoi se për momentin tre persona janë duke u testuar për koronavirus. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/823415501505043/

Cana në “Click Plus”: Thuhet se po merren masa, por lind pyetja si u lëshua në kufi kjo paciente?

Infektologu Fadil Cana në emisionin e sotëm "Click Plus" në TV21 pyeti se derisa institucionet përkatëse thonë se po...
- Reklama -

Kujdes!

Apple po tronditet nga akuzat. Kjo pasiqë versioni i ri i iOS 13, i cili u lansua dje, i lejon hakerët të bastisin listën e kontakteve të përdoruesve.

Ky version erdhi pasi doli në treg sot iPhone 11 në Britani të Madhe dhe në Kaliforni javën e kaluar, me një çmim prej 600 euro, transmeton rtv21.tv

Gabimi u zbulua nga eksperti privat i sigurisë në internet Jose Rodriguez i cili kishte paralajmëruar gjigantin e teknologjisë se ai kishte gjetur një “anashkalim me fjalëkalim” në korrik.

Përmes një videoje në YouTube, ai iu tregon njerëzve se derisa ata i thërret dikush, telefoni i sygjeron njerëzit nga brenda.

Ajo e publikoi një video, procesi fillon kur dikush po e thërret atë dhe në vend se të përgjigjet, ai e preku opsionin t’i shkruajë mesazh. Pastaj kur mesazhi i ri shfaqet, ai zgjedh opsionin për të shtuar një marrës të dytë në mesazh.

Kur fillon ta shkruajë emrin e kontaktit, telefoni i sygjeron atij një nga emrat e telefonuesve.

Por, ka edhe shumë të mira. Me iPhone 11, ju mund ta hapni telefonin tuaj për 30% më shpejtë, duke përdorur Face ID. Aplikacioni i fotografive është më i mençur dhe do t’ua ndajë fotografitë prej atyre kryesore. Pastaj do të keni edhe aplikacione më të avancuara për editimin e fotografive, e shumë opsione tjera./21Media

.

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Nga Pekini drejpërdrejt në “Click Plus” Edison Myrteza sjell detajet për koronavirusin. A është gjetur ilaç për koronavirusin?

Edison Murteza në linjë të drejtpërdrejt nga Pekini në emisionin "Click Plus" tha se sipas specialistëve të shëndetësisë kineze...

Cana në “Click Plus”: Për momentin 3 persona janë duke u testuar!

Infektologu Fadil Cana në "Click Plus" potencoi se për momentin tre persona janë duke u testuar për koronavirus. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/823415501505043/

Cana në “Click Plus”: Thuhet se po merren masa, por lind pyetja si u lëshua në kufi kjo paciente?

Infektologu Fadil Cana në emisionin e sotëm "Click Plus" në TV21 pyeti se derisa institucionet përkatëse thonë se po ndërmerren masat e duhura ndaj...

Asllani në “Click Plus”: Janë identifikuar të gjithë pasagjerët që ndodheshin me të infektuarën me koronavirus

Zëvendësministri i Shëndetësisë Armend Arsllani në emisionin e sotëm “Click Plus” në TV21 potencoi se të gjithë pasagjerët që ndodheshin në të njëjtin furgon...

TV21 mëson: Edhe për një person po bëhen analiza për koronavirus

TV21 nga burime të saj mëson se jashtë këtij grupi, për momentin në Klinikën për sëmundje infektive po bëhen analiza për koronavirus edhe për...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com