Molliqaj: Kuvendi i dha fund qeverisjes së shkurtër por të rrezikshme të Albin Kurtit

МË SHUMË

Pritet rënie e këmbimit tregtar në vitin 2020

Këmbimi tregtar ndërkombëtar do të bjerë ndjeshëm në vitin 2020 si rezultat i pandemisë koronavirus, vlerëson Organizata Botërore e...

Banka Botërore po përgatit rreth 140 milion euro për Maqedoninë e Veriut

Banka Botërore është duke e përfunduar programin e aktiviteteve për të ndihmuar vendin në përballjen dhe uljen e ndikimit...

46 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se këto 24 orët e fundit edhe 46 persona janë infektuar me...

Menjwherw pas votimit tw mocionit nga ana e Kuvendit pwr mos besimin e Qeverisw Kurti, ka reaguar kreu i Partisw Socialdemokrate, Dardan Molliqaj.

Nwpwrmes njw statusi nw “Facebook”, Molliqaj tha se Kuvendi morri vendim të drejtë në rrezimin e qeverisë, siç e ka cilësuar ai, të shkurtur e të rrezikshme të Albin Kurtit.

Molliqaj tha se “Kurti iku për shkak se deshi totalitatizëm”, duke e konsideruar qeverinë e tij pa program për ekonomi, pa plan për dialog e rrezikuese të marrëdhënieve me SHBA-të.

Sot Kuvendi mori vendim të drejtë. I dha fund qeverisjes së shkurtër por të rrezikshme të Albin Kurtit.I dha fund…

Gepostet von Dardan Molliqaj am Mittwoch, 25. März 2020

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Pritet rënie e këmbimit tregtar në vitin 2020

Këmbimi tregtar ndërkombëtar do të bjerë ndjeshëm në vitin 2020 si rezultat i pandemisë koronavirus, vlerëson Organizata Botërore e...

Banka Botërore po përgatit rreth 140 milion euro për Maqedoninë e Veriut

Banka Botërore është duke e përfunduar programin e aktiviteteve për të ndihmuar vendin në përballjen dhe uljen e ndikimit nga kriza me koronën. Ndihma, sipas...

46 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se këto 24 orët e fundit edhe 46 persona janë infektuar me virusin korona në Maqedoninë e...

Kërkesa e Rexhepit, përplasi Bujar Osmanin dhe Muhamed Zekirin

Kërkesa e kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepi për zëvendëskryeministrin Bujar Osmani nuk është kërcënim, por shprehje e nevojës për mbulim të rrogave minimale të...

Kurti e Makron flasin në telefon për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emanuel Makron, të cilin e informoi për...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com