Зоран Заев одговори дали повторно ќе коалицира со ДУИ

НАШ ПРЕДЛОГ

Гордана Јанкуловска веќе спроведена во КПУ – Идризово

Гордана Јанкуловска, како осудена со четири години затвор во случајот „Тенк”, веќе е спроведена во КПУ-Идризово.

Во Кичево само едно основно училиште со дозвола за настава со физичко присуство до деветто одделение

Секторот за образование на општина Кичево соопшти дека од страна на надлежната Комисија само едно општинско основно...

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од...
-Реклама-

Зоран Заев вечерва на прес-конференцијата одговори дали повторно СДСМ ќе коалицира со ДУИ.

„За коалицирање треба да ги почекаме резултатите. Водиме во моментов со три мандати, може да бидат 4-5… Прво зависи од резултатите, а секако навремено со кој имаме фронт пред нас, ќе направиме коалиција и Влада“, рече Заев.

- Реклама -

Заев истакна дека во моментов верува дека во изборната единица 6, во единицата и двојката може СДСМ да дојде до уште некој мандат плус.

Прв ден тест на националната платформа за учење: Пад на системот, учениците не можат да се вклучат

Денеска започна тестирањето на националната платформа за учење, и веднаш уште од првиот ден наиде на проблеми. Најпрво...

Спасовски: Непочитувањето на самоизолација и изолација е кривична одговорност

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска предупреди дека санцкиите за луѓето кои треба да бидат во изолација заради контакт со лице...

Во Нагорно-Карабах за два дена убиени 59 војници, амбасадорот во Москва јавува дека денеска загинале 30 Ерменци

Локалните власти во Република Нагорно-Карабах, како дел од Азербејџан, а во која доминира  ерменското население, денеска соопштија дека уште 28 нејзини војници...

Новата снимка во Битола фрла нова димензија на случајот – Спасовски: „Јавноста да не суди однапред“

По излегувањето во јавноста на новата снимка со инцидентот во Битола министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека во МВР се...

Регистрирани 643 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење личназаштита на лице...