Зибери: За ДУИ целта не е датумот на избори, туку јавното здравје

НАШ ПРЕДЛОГ

„Протоколите се менуваат на дневна основа, затоа не ги знам – јас веќе се извинив и ќе сносам одговорност“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин на „КликПлус“ на ТВ21. Тој објасни зошто не ги знае...

„Го следат мојот мобилен телефон и така ја дознаваат мојата локација, Чулев веќе го соопшти тоа на прес конференција“, рече Мицкоски

„Не само и физички, го следат и мојот мобилен телефон“, рече Мицкоски околу вчерашните случувања кога беше...

Мицкоски: Чета на МВР дојде, како во центарот на градот да имаше терорист

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, со коментар околу припадниците на МВР кои вчера дојдоа во Дебар Маало...
- Реклама -

Кандидатот за пратеник на ДУИ, Арбен Зибери во „EU Click“ на ТВ21 посочи дека ДУИ никогаш не кажале дека изборите треба да се одржат во јуни.

„Ние никогаш не кажавме дека изборите треба да се одржат во јуни. Пак ќе кажам, ние сме единствената партија која не излезе со датум за одржување на избори. Беса во коалиција со СДСМ имаат датум, прво 14 јуни, потоа, 22, 21 јуни, Алијанса 23 јули. Пак ќе кажам, за нас целта не е датумот на избори, туку јавното здравство. Овде е појасно кој повеќе мисли за заштита на јавното здравје“, порача Зибери.

- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

„Го следат мојот мобилен телефон и така ја дознаваат мојата локација, Чулев веќе го соопшти тоа на прес конференција“, рече Мицкоски

„Не само и физички, го следат и мојот мобилен телефон“, рече Мицкоски околу вчерашните случувања кога беше фатен во угостителски објект во...

Мицкоски: Чета на МВР дојде, како во центарот на градот да имаше терорист

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, со коментар околу припадниците на МВР кои вчера дојдоа во Дебар Маало каде што беше „фатен“ во...

ВИДЕО: „Добро си поминав во кафана, исто како и претходно, сите ме прифаќаат“, рече Мицкоски

„Добро си поминав во кафана, исто како и претходно, сите ме поздравуваат“, рече Мицкоски во вечерашното гостување на „КликПлус“ на ТВ21 откако...

Мицкоски: Останав во Скопје, викендов ќе го минам карантински, работно

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е гостин во „КликПлус“ на ТВ21. Дебатираме на повеќе теми, а на прашањето дали планира да замине...