Жандермеријата го блокира влезот на РТС – ТВ21 пренесува директно од Белград

Жандермеријата го блокира влезот на РТС, каде вечерва демонстрантите упаднаа и бараа вклучување во програмата на националната телевизија. ТВ21 во живо ги пренесува случувњата од Белград. Гледајте повеќе во информативниот магазин во 22 часот на албански јазик и во 22:15 на македонски јазик.

Protestuesit “pushtojnë” RTS-in në Beograd!Демонстранти во РТС

Gepostet von TV21 am Samstag, 16. März 2019

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!