Земјотрес со јачина од 5,5 степени во Таџикистан

НАШ ПРЕДЛОГ

Данска почнува со олеснување на карантинските мерки

Данска планира да олесни дел од карантинските мерки наметнати поради новиот  коронавирус.

Би-Би-Си: Борис Џонсон добил кислород, но не е на респиратор

Нема промени во здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, изјавија двајца...

Дневен хороскоп за вторник (7. април 2020)

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате...

Плиток земјотрес со јачина од 5,5, степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Таџикистан.

Епицентарот на ударот бил во близина на Каракења, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Нема информации за повредени или евентуална материјална штета, пренесоа британските медиуми.

Како што Центарот наведува, потресот бил на длабочина од пет километри.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Би-Би-Си: Борис Џонсон добил кислород, но не е на респиратор

Нема промени во здравствената состојба на британскиот премиер Борис Џонсон, изјавија двајца...

Данска почнува со олеснување на карантинските мерки

Данска планира да олесни дел од карантинските мерки наметнати поради новиот  коронавирус. – Јаслите...

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од...

Дневен хороскоп за вторник (7. април 2020)

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате на ова поле, и на...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, му се влошила состојбата

Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега откако неговата состојба дополнително се влошила, соопштува Даунинг стрит. Премиерот бил примен...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com