Земјотрес со епицентар во источна Македонија

НАШ ПРЕДЛОГ

Кога на кафе во Приштина без ПЦР тест?! Поделеност меѓу владините министри за отворање на границите

„Граѓаните постојано бараат да се отворат границите, а политичарите дебатираат, некои сметаат дека се уште е рано,...

Мухамед Зеќири со обвинувања до Арбр Адеми – екс министерот возврати „Дежурен провокатор кон ДУИ“

„Министерството за образование од минатиот мандат покажало негрижа за почетокот на новата учебна година, а министерот Адеми...

МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава

Министерството за образование и наука соопшти дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците...
-Реклама-

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје

Денес на 13.08.2020 година во 16 часот и 44 минути, регистрира земјотрес чии епицентар се наоѓа 105 km југоисточно од Скопје и потекнува од пехчевското епицентрално подрачје.

- Реклама -

„Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда ML3.2, а беше почувствуван од населението во Пехчево, Берово и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала“, велат од Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ.

ВЕСТИ ВО 19:30

#21LiveNews

#21LiveNews 19:30 Вести на македонски јазик | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Пендаровски: Дадов поддршка, напад на новинар да се третира по службена должност

Претседателот Стево Пендаровски денеска на средба со преставници на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, истакна дека даде поддршка за иницијативата...

Среќна недела во Нептун од 01-08 октомври – Големи попусти и до 60 рати без камата!

HAPPY WEEK акција во Нептун со големи попусти и до 60 рати БЕЗ камата на цените со попуст! Од 01-08 октомври, до...

ВМРО-ДПМНЕ повторно на протест во сабота

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил најави повторно протест. Протестот е закажан за во сабота...

Регистрирани 162 нови случаи на ковид 19 – оздравени 109 пациенти, починати 4 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во:...

Дневен хороскоп за четврток (1. октомври 2020)

ОВЕН Работа: Имате јасно зацртани цели. Свесни сте за тешкотии и полека, една по една ги решавате.