НАЈНОВА ВЕСТ

Владата ги прифати препораките: Полициски час во жариштата од четврток од 21 часот,...

Министерот за здравство Венко Филипче, потврди дека Владата ги прифатиле препораките од Комисијата за заразни болести. „Има многу...

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван и во охридскиот и преспанскиот регион

НАШ ПРЕДЛОГ

Инспекторите спречени да вршат увид во локал, внатре седел претседател на политичка партија

Раководителот на Инспекциски надзор- одделение Скопје, Мери Проја Продановска, вечерва одржа прес-конференција на која истакна дека инспекторите...

После три дена, регистриран смртен случај во Шпанија од Ковид-19

После три дена затишје, во Шпанија е пријавен смртен случај од коронавирус. Со...

Додека Македонија носеше одлука за враќање на полицискиот час, на само 80 километри се играше фудбал и тоа со публика

Владата вечерва донесе одлука за враќање на полицискиот час и тоа во општините кои во последниот период...

Земјотрес со епицентар во близината на албанскиот град Корча се случи утринава во 4:28 часот, а беше почувствуван и во југозападниот дел од Македонија, особено во охридскиот и преспанскиот регион.

Земјотресот беше со јачина од 3,7 степени според Рихтер. Земјотрес во истото подрачје беше регистриран и пред два дена.

- Реклама -

  • Tags
  • 3

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

После три дена, регистриран смртен случај во Шпанија од Ковид-19

После три дена затишје, во Шпанија е пријавен смртен случај од коронавирус. Со тоа вкупниот број на жртви...

Додека Македонија носеше одлука за враќање на полицискиот час, на само 80 километри се играше фудбал и тоа со публика

Владата вечерва донесе одлука за враќање на полицискиот час и тоа во општините кои во последниот период беа жаришта на коронавирусот. Тоа...

Вознемиреност во липковските села, за три дена 24 позитивни случаи и три починати од Ковид-19

„Во Куманово, Матејче и Слупчане се селата со најголем број на заразени со Ковид-19. ТВ21 дојде овде за да види што велат...

Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани во болница, но во добра здравствена состојба

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и малата ќерка се хоспитализирани во болница. Ова го изјави министерот Венко Филипче...