Зејди бара од Заев да се извини – „Подготвеноста за размена на пратеници е скандалозен гаф“

НАШ ПРЕДЛОГ

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер,...

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31...

На патот Свети Николе – Куманово во товарно возило пронајдени 43 мигранти, меѓу кои имало и деца

На 14.08.2020 околу 12.00 часот на регионалниот пат Свети Николе - Куманово, полициски службеници дале знак за...

Гаф е изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека ќе бара пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за да формира Влада, рече вечерва Зејди Реџепи во изборната дебата на ТВ21.

- Реклама -

„Што се однесува на изјавата на лидерот на СДСМ, тоа според мене беше скандалозен гаф од кој се гледа неговата подготвеност да соработува со другата македонска коалиција, да и даде или добие пратеник од неа , само за да не изнајде можност  и нашата албанска коалиција да не произнесе подготвеност за едно добро владино раководство. Тоа е гаф поради кој ќе мора да им се извини на Албанците, бидејќи во оваа држава не смее да се прави коалиција помеѓу македонските партии на штета на Албанците. Ние ќе продолжиме да говориме дека континуираната штета која им се прави на Албанците со дискриминирачката политика го предизвикува целиот овој хаос кај Албанците“, вели Зејди Реџепи во изборната дебата на ТВ21.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е...

На патот Свети Николе – Куманово во товарно возило пронајдени 43 мигранти, меѓу кои имало и деца

На 14.08.2020 околу 12.00 часот на регионалниот пат Свети Николе - Куманово, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес“,...

Приведено лице од скопско Мојанци – споделувал видео и фотографии на „Тик Ток“ како предизвикува пожар

СВР Скопје - Единицата за насилен криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје ќе поднесе писмено известување за 17-малолетник од с.Мојанци, скопско, поради...

Филипче: Во тек е реновирање на Клиниката за максилофацијална хирургија

Клиниката за хирургија, вилици и врат - максилофацијална хирургија информира дека во тек е подобрување на условите во установата. Преку донација од...