Затвореник на КПУ „Идризово“ починал на скопските клиники

НАШ ПРЕДЛОГ

Храбриот Реџеп ја победи болеста и со насмевка си заминува дома

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави видео од малиот Реџеп кој успеал да...

Екс вработена во МВР се фотографирала полугола – покрената дисциплинска постапка

Низ социјалните мрежи кружи фотографија од девојка - вработена во Министерството за внатрешни работи која се фотографирала...

Исечени гранки на 13 диви костени во Тетово – граѓаните се жалеле за непријатен мирис и измет

Денеска на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово, во близина на комплексот банки и станбени објекти, се исечени...
-Реклама-

Во текот на вчерашниот ден, затвореник од Тетово од КПУ „Идризово“ починал во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

– Вчера во 11:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен со влошена здравствена состојба Е.Б.(59) од Тетово, кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“. Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство, соопштуваат од МВР.

- Реклама -

Оттаму наведуваат дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Регистрирани 112 нови случаи на ковид 19, починати се 8 лица, оздравени се 159 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во:...

Груевски осуден на затвор од 1 година и 6 месеци, условна казна за Јанакиески за „Насилство во Центар“

Една година и шест месеци затвор за експремиерот Никола Груевски за предметот „Насилство во Центар“, пресуди денеска Кривичниот суд. На Груевски му...

Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет на денешната седница едногласно ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов судија на Уставниот суд на Република Северна Македонија,  потврдија...

Отфрлени четири кривични пријави во врска со работењето на ТЕ-ТО

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, донесе Решение со кое се отфрла кривичната пријава поднесена од Топлификација АД Скопје против...

Исечени гранки на 13 диви костени во Тетово – граѓаните се жалеле за непријатен мирис и измет

Денеска на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово, во близина на комплексот банки и станбени објекти, се исечени гранки на 13 диви костени...