Заложничка драма во банка во Москва

НАШ ПРЕДЛОГ

Сончево со мала до умерена облачност – температурата до 37 степени

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж...

Дневен хороскоп за вторник (4. август 2020)

Овен Работа: Денешниот ден може да биде малку тежок кога е во прашање полето...

Израел ги нападна „воените цели“ во близина на сирискиот Дамаск

Израелските авиони вечерва ги бомбардираа воените цели јужно од Дамаск, потврди ИДФ во соопштението, откако известија дека...

Во филијала на „Алфа Банка““ во центарот на Москва непознато лице држи заложници, објавија локалните медиуми.

- Реклама -

Според неофицијални извори, полицијата пристигнала на местото на инцидентот и во тек се преговори со напаѓачот.

- Реклама -

Посетителот влегол во филијалата на трговската банка и почнал да се заканува дека ќе активира експлозив. Тој побарал вратите да бидат веднаш блокирани и присилно задржал неколкумина вработени, наведуваат руските медиуми, повикувајќи се на полициски извори.

- Реклама -

Според РИА Новости, напаѓачот држи шестмина заложници.

Целата област околу банката е моментно блокирана.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Дневен хороскоп за вторник (4. август 2020)

Овен Работа: Денешниот ден може да биде малку тежок кога е во прашање полето за работа, па водете грижа...

Израел ги нападна „воените цели“ во близина на сирискиот Дамаск

Израелските авиони вечерва ги бомбардираа воените цели јужно од Дамаск, потврди ИДФ во соопштението, откако известија дека сириската одбрана била пресретната од...

Жителите на Синичане сѐ уште на протест – Џемаили: Очекувам покана за втора средба во Владата

Жителите на Синичане и натаму протестираат поради прекинот на работите за водоводот во нивното село. Тие се уште се на Шар планина....

Остатоците од курбаните фрлени по улица – се шири лоша миризба, опасност од ширење болести

Фрлени остатоци од курбаните насекаде и лоша миризба, ова е состојбата околу регионалниот пат на поранешната општина на Осломеј. Овие денови ваквата...