Заев: Стоп за извршителите до крајот на јуни!

НАШ ПРЕДЛОГ

Ахмети: Колку сме блиску, толку сме и далеку во преговорите со СДСМ

Во Собранието попладнево се одржува средба на лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Демократската унија за...

Заев: Не можеме да кажеме дека имаме договор, разговорите продолжуваат

Во Собранието попладнево се одржува средба на лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Демократската унија за...

Експлозија на гас во Балтимор, урнати неколку куќи, една жена загина

Жена загина во експлозија на гас во Балтимор, неколку лица се повредени, и неколку куќи се уништени.

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес конференција ги посочи новите пакет економски мерки кои ќе ги достават до Владата за понатамошно разгледување и усвојување.

- Реклама -

„Се запира законот за извршување  до крајот на јуни, а извршителите треба да запрат со било какви извршни дејствија. Исклучок е само ако парите се легнати на сметка на извршителите или тие што се наменети за алиментации“, порача Заев.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Заев: Не можеме да кажеме дека имаме договор, разговорите продолжуваат

Во Собранието попладнево се одржува средба на лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, како...

Експлозија на гас во Балтимор, урнати неколку куќи, една жена загина

Жена загина во експлозија на гас во Балтимор, неколку лица се повредени, и неколку куќи се уништени. Најмалку пет лица...

Средба Заев – Ахмети во Собранието

Во Собранието попладнево се одржува средба на лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, како...

109 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 11942, оздравени 422 пациенти – починатo e 1 лицe

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во:...