Заев негира дека има криза во парламентарното мнозинство, нема пратеници на СДСМ кои нема да гласаат за законот за јазиците

Премиерот Зоран Заев рече дека нема вистина во гласините кои кружат низ медиумите дека лидерот на опозицијата се заканил оти ќе ја бојкотира работата на Собранието, доколку се изгласа законот без дебата за поднесените амандмани.

Тој додаде дека нема криза во парламентарното мнозинство и дека вчерашната седница била откажана бидејќи немало кворум.

Фуркан Салиу

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here