Заев: Избори во најбрз можен рок за функционални институции и рестарт на економијата

НАШ ПРЕДЛОГ

Мицкоски: „Сега пред да направам нешто два пати се прашувам, што смеам, а што не“, рече Мицкоски откако вчера беше во кафана

„Кога ќе се изгориш на млекото, ќе дуваш и на маштеницата“, оваа стара народна поговорка од сега...

„Се родила една генерација, наполнила 18 години и не се сеќава дека СДСМ победила на избори, нема ниту на следните да се случи тоа“,...

„Последниот пат кога победила СДСМ била пред 18 години. Значи дека една генерација се родила, наполнила 18...

„Доколку не победиме или не формираме Влада, јас ќе се повлечам од ВМРО-ДПМНЕ“, рече Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ21 вели дека ќе се повлече од функцијата претседател на политичката партија доколку...
- Реклама -

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на својот официјален фејсбук профил напиша дека избори мора да се одржат во најбрз можен рок.

– Избори мора да има и тоа во најбрз можен рок. Потребни се целосно функционални институции за заштита на јавното здравје, поставување и водење на новата развојна македонска економија, пишува Заев.

- Реклама -

Тој ги повикува сите партии и чинители да ги стават потребите на државата и граѓаните на прво место

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

„Се родила една генерација, наполнила 18 години и не се сеќава дека СДСМ победила на избори, нема ниту на следните да се случи тоа“,...

„Последниот пат кога победила СДСМ била пред 18 години. Значи дека една генерација се родила, наполнила 18 години, и не се сеќаваат...

„Доколку не победиме или не формираме Влада, јас ќе се повлечам од ВМРО-ДПМНЕ“, рече Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ21 вели дека ќе се повлече од функцијата претседател на политичката партија доколку на следните изгуби, но тој...

„Сè уште е замрзнат имотот на ВМРО-ДПМНЕ и не знам која друга партија во Европа е во слична ситуација“, рече Мицкоски

На прашање на ТВ21 дали имотот на ВМРО-ДПМНЕ и натаму е замрзнат, одговори Христијан Мицкоски во „КликПлус“. „Да,...

Мицкоски: Правилото победник со победник повеќе не важи!

Се чини дека праксата оваа година ќе биде прекината, бидејќи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христина Мицкоски вечерва во Клик Плус на ТВ21 најави...