За упадот во РТС, Вучиќ ќе се обрати утре во 12 часот

За утре во 12 часот е најавено обраќање на претседателот на Србија, Александар Вучиќ по повод вечерашните протести и упадот на демонстрантите во зградата на РТС.

Дел од демонстрантите кои учествуваа на вечерашниот протест „1 од 5 милиони“ во Белград упаднаа во зградата на државната телевизија РТС. Во зградата пристигнала и полицијата, а поединци ги удирале полициските службеници кои не реагирале.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!