„За прашањето на Универзална сала треба да има референдум, има три опции“, вели Шилегов

НАШ ПРЕДЛОГ

Кога на кафе во Приштина без ПЦР тест?! Поделеност меѓу владините министри за отворање на границите

„Граѓаните постојано бараат да се отворат границите, а политичарите дебатираат, некои сметаат дека се уште е рано,...

Мухамед Зеќири со обвинувања до Арбр Адеми – екс министерот возврати „Дежурен провокатор кон ДУИ“

„Министерството за образование од минатиот мандат покажало негрижа за почетокот на новата учебна година, а министерот Адеми...

МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава

Министерството за образование и наука соопшти дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците...
-Реклама-

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, смета дека за Универзалната сала треба да има референдум на кои граѓаните ќе одлучат што ќе се прави.

Градоначалникот зборуваше за салата по реакциите од страна на скопјани после најавата дека на местото на Универзална, ќе се гради парк.

- Реклама -

Шилегов рече дека во игра се три опции за салата.

„Нема донесено конечна одлука за Универзалната сала. Има три опции. Првата е изградба на нова Универзална сала на постојната локација, втората е изградба на нова локација, и третата реконструкција“, рече Шилегов.

ВЕСТИ ВО 19:30

#21LiveNews

#21LiveNews 19:30 Вести на македонски јазик | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Мухамед Зеќири со обвинувања до Арбр Адеми – екс министерот возврати „Дежурен провокатор кон ДУИ“

„Министерството за образование од минатиот мандат покажало негрижа за почетокот на новата учебна година, а министерот Адеми повеќе се занимавал со кандидатурата...

Димитров на средби во германското МНР со фокус на преговарачката рамка и усвојувањето на Економскиот инвестициски план за регионот

По вчерашните средби со советниците на претседателот Франк-Валтер Штајнмаер и на канцеларката Ангела Меркел, вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска...

Димитров на видео-конференциски состанок со еврокомесарот Вархеји и колегите од регионот

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров попладнево учествуваше на работен видео-конференциски состанок со еврокомесарот за соседство и проширување...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 34.273.000 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.020.607 пациенти, а оздравеле...

Стари и руинирани училишта во 21. век – два училишни објекти во кичевско секој момент може да се урнат

Во стара и руинирана зграда, без основни услови за настава, со стари клупи и без тоалет. Во ваква состојба...