🔴 [ВО ЖИВО] Протест во Тетово

НАШ ПРЕДЛОГ

Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“,...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.

Голем шумски пожар на планината Стогово на непристапен терен

Голем шумски пожар повеќе од пет часа беснее на планината Стогово во Општина Центар Жупа, пренесува Сител....
-Реклама-

Во Тетово попладнево е организиран масовен протест против поскапувањето на струјата.

Во продолжение следете го протестот во живо на ТВ21:

Gepostet von TV21 am Freitag, 14. August 2020

Сиромашни, болни и без куќа, семејството Рамадани од Зајас живее во колиба

Сиромашни, болни и без куќа. Вака живее семејството Рамадани од кичевското село Зајас Теќе. Тричленото семејство живее во колиба. Немаат елементарни услови...

По два месеца во Русија повторно над 6.000 новозаболени од Ковид-19

Во Русија првпат по два месеца регистрирани се 6.0665 нови случаи на Ковид-19. Во изминатите 24 часа од последици...

Короната силно „влезе“ во австриските училишта – 455 заразени

Во првите две недели од почетокот на учебната година во Австрија, регистрирани се дури 455 случаи на Ковид-19.

МОН во видео ги прикажа протоколите за децата кои ќе се вратат во училниците од први октомври

Министерството за образование и наука во соработка и со поддршка на УНИЦЕФ И УСАИД, изработи видео во кое на јасен и едноставен...

Албанскиот јазик отстранет од меморандумите! Царовска вели нема промени, но соопштенијата се испраќаат само на македонски

Мила Царовска е новата министерка за образование и наука. Не помина ниту еден месец од нејзиното доаѓање на чело на овој ресор,...