ВО ЖИВО: Протест во Битола против загадениот воздух

Протест против загадениот воздух во моментов се одржува пред зградата на Општина Битола. Организатор на протестот е независната советничка група “Поинаку“  која на вчерашната седница на Советот на Општина Битола побараа субвенционирана струја.

Екипа на ТВ21 го следи протестот, повеќе детали донесуваме во информативниот магазин на ТВ21 во 18:30 и 19:30.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...