ВО ЖИВО: Прес-конференција на директорот на ФИТР за нов повик за кофинансирани грантови

НАШ ПРЕДЛОГ

Донатори се нудат да го купат лекот за Фљора – не сакаат да ги чекаат процедурите на здравствените институции

Не се знае до каде е анализата за ефикасноста на лекот за 20 годишната Фљора Гаши која...

Униформите на полицијата и на албански – Нухиу ги потпиша актите, Владата треба да ги дефинира со декрет

Вала ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни...

Уште 20 дена до учебната година – сѐ уште нема одлука како ќе се одвива наставата

Уште 20 дена до 1 септември, првиот училиштен ден од учебната 2020/21, а МОН се уште не...

Прес-конференција на директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски за нов јавен повик за кофинансирани грантови за технолошки развој за надминување на последиците од КОВИД-19.

- Реклама -

 Овој инструмент е дел од третиот сет економски мерки на Владата и е наменет за финансиска поддршка за технолошки развој на домашните претпријатија и приватни здравствени установи (ПЗУ) за брзо прилагодување на предизвиците наметнати од КОВИД пандемијата.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски

Gepostet von TV21 am Freitag, 29. Mai 2020
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Униформите на полицијата и на албански – Нухиу ги потпиша актите, Владата треба да ги дефинира со декрет

Вала ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите да бидат и...

Уште 20 дена до учебната година – сѐ уште нема одлука како ќе се одвива наставата

Уште 20 дена до 1 септември, првиот училиштен ден од учебната 2020/21, а МОН се уште не донело одлука на кој начин...

Локалите узурпираат јавни површини во Кичево – пазарниот инспекторат и ја префрла вината на полицијата

Преку лето во Кичево локалите и продавачите ги узурпираат тротоарите. Со тоа се отежнува движењето на пешаците кои се принудени да одат...

4 милиони евра загуба за 6 месеци – рент-а-кар бизнисот бара помош од државата

Рент-а-кар бизнисот во Македонија работи со загуба веќе 6 месеци поради пандемијата. Од Здружението за рент-а-кар велат дека за 85% е намален...