🔴ВО ЖИВО: ДИК ги соопштува конечните резултати од предвремените парламентарни избори

НАШ ПРЕДЛОГ

Родилка и нејзиното бебе починале на гинекологија

Родилка и нејзиното бебе починале вечерва на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“,...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен.

Голем шумски пожар на планината Стогово на непристапен терен

Голем шумски пожар повеќе од пет часа беснее на планината Стогово во Општина Центар Жупа, пренесува Сител....
-Реклама-

Државната изборна комисија денеска одржува јавна седница на која ги соопштува конечните официјални резултати од предвремените парламентарни избори одржани на 15 јули.

По завршувањето на оваа седница, закажана е и свечена седница на која ќе се доделуваат уверенијата на избраните пратеници.