Во Струмица евидентиран првиот случај на Ковид-19

НАШ ПРЕДЛОГ

„Ова што им се прави на граѓаните не го прифаќаме, ние имавме ист став за Велигден, Рамазан Бајрам и за Духовден – рече Мицкоски

„Ние имавме ист став и за Велигден, и за Рамазан Бајрам и за Духовден. Сметаме дека она...

„Мерките се купи ден – продај политика, тие уште повеќе ќе го прошират коронавирусот“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги коментираше и мерките за заштита за ширење на коронаируст. Тој...

„Денеска се создаде метеж поради доцното објавување на полицискиот час, ова ќе ја влоши ситуацијата“, рече Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека Владата доцна ги објавила мерките...
- Реклама -

Денеска е евидентиран првиот докажано позитивен пациент на Ковид-19 во Струмица, информираше директорот на Центарот за јавно здравје, Петре Витанов.

-Се работи за триесет и две годишен струмичанец, кој имал поголем број на контакти и многу се движел. Тој е во добра здравствена состојба, но состојбата е сериозна бидејќи пациентот имал многу контакти и самиот не знае каде и од кого се заразил, рече директорот Витанов.

- Реклама -

Тој апелира граѓаните да не се опуштаат и целосно да се придржуваат до мерките за заштита.
Инаку, порано беа евидентирани двајца заразени од коронавирусот на територијата која ја покрива Центарот за јавно здравје, во општините Босилово и Ново Село. И двајцата заболени успешно се излекуваа во домашни услови.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

„Мерките се купи ден – продај политика, тие уште повеќе ќе го прошират коронавирусот“, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги коментираше и мерките за заштита за ширење на коронаируст. Тој ги нарече „купи ден, продај...

„Денеска се создаде метеж поради доцното објавување на полицискиот час, ова ќе ја влоши ситуацијата“, рече Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека Владата доцна ги објавила мерките за полицискиот час.

„За неполн час вчера се создаде полициски кордон кој требаше да ме лови мене додека ручав со пријателите – се виде кој владее со...

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ околу работата на полицијата. Тој вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека е познато кој владее со...

Мицкоски: Бројот на заразени со коронавирус четирикратко се зголеми, но никој не сноси одговорност

За бројката на заразени во последните неколку дена, коментираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „КликПлус“ на ТВ21.