Во Јапонија трет ден рекорден број на новозаболени од Ковид-19

НАШ ПРЕДЛОГ

Цариниците во Тетово слушнале гласови, па пронајдоа 10 мигранти во камион

Околу 12 часот напладне, царински службеник на тетовскиот царински терминал, при рутинска проверка слушнал гласови кои доаѓале...

До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 20. 930,922 лица. Од нив починале...

Јапонија пријави 1.579 нови случаи со Ковид-19 и уште пет смртни случаи.
Тоа е трет ден по ред како во Јапонија е регистриран рекорден број на инфицирани со новиот коронавирус.

- Реклама -

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе вчера изјави дека внимателно се следи ситуацијата и оти фокусот е на тестирањето.

- Реклама -

Во Јапонија од почетокот на пандемијата регистрирани се 36.548 заразени лица, од кои починале 1.024. 

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

До трето одделение со физичко присуство – другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во училишните клупи. Другите...

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 20. 930,922 лица. Од нив починале 749.596, а оздравеле 13.797,055 луѓе.

Заев и Ахмети со нова средба, напредок има, викендов преговорите продолжуваат на ниво на партиски секретари

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, оствариле работна средба, како што се вели во соопштението, во конструктивна...

Пендаровски: Ако никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Спасовски ќе биде четири години технички премиер

Претседателот на државата Стево Пендаровски на денешната прес конференција порача дека доколку никој не формира Влада, а Собранието не се самораспушти Оливер...