Владата остана без име (ВИДЕО)

Утринава на зградата на Владата на Република Македонија, ги немаше буквите „Влада на Република Македонија“. Тие беа извадени и на нивно место се чека новото име „Влада на Република Северна Македонија“.

За разлика од Владата, во министерството за надворешни работи, и натаму стои името „Република Македонија“.

Менувањето на името ќе почне од таблите на граничните премини во земјава, ќе продолжи со таблите на сите државни институции.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...