Владата одлучи: Ќе нема дополнителна домашна изолација за повратниците од странство

НАШ ПРЕДЛОГ

Мицкоски: „Сега пред да направам нешто два пати се прашувам, што смеам, а што не“, рече Мицкоски откако вчера беше во кафана

„Кога ќе се изгориш на млекото, ќе дуваш и на маштеницата“, оваа стара народна поговорка од сега...

„Се родила една генерација, наполнила 18 години и не се сеќава дека СДСМ победила на избори, нема ниту на следните да се случи тоа“,...

„Последниот пат кога победила СДСМ била пред 18 години. Значи дека една генерација се родила, наполнила 18...

„Доколку не победиме или не формираме Влада, јас ќе се повлечам од ВМРО-ДПМНЕ“, рече Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ21 вели дека ќе се повлече од функцијата претседател на политичката партија доколку...
- Реклама -

Укината е домашната изолација за повратниците од странство во земјава. Ова е најновата одлука на Владата. За сите кои се враќаат од странство, останува само задолжителниот државен карантин од 14 дена, а потоа нема да мора дополнителна домашна изолација.

„На оваа седница е прифатен и предлогот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство со кој патниците од странските земји кои влегуваат на територијата на Република Северна Македонија, по завршување на временскиот период од 21 ден или 14 дена во задолжителен државен карантин, веќе нема да бидат упатувани на дополнителна домашна самоизолација.“, напиша на својот профил на „Фејсбук“, премиерот Оливер Спасовски.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

„Се родила една генерација, наполнила 18 години и не се сеќава дека СДСМ победила на избори, нема ниту на следните да се случи тоа“,...

„Последниот пат кога победила СДСМ била пред 18 години. Значи дека една генерација се родила, наполнила 18 години, и не се сеќаваат...

„Доколку не победиме или не формираме Влада, јас ќе се повлечам од ВМРО-ДПМНЕ“, рече Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ21 вели дека ќе се повлече од функцијата претседател на политичката партија доколку на следните изгуби, но тој...

„Сè уште е замрзнат имотот на ВМРО-ДПМНЕ и не знам која друга партија во Европа е во слична ситуација“, рече Мицкоски

На прашање на ТВ21 дали имотот на ВМРО-ДПМНЕ и натаму е замрзнат, одговори Христијан Мицкоски во „КликПлус“. „Да,...

Мицкоски: Правилото победник со победник повеќе не важи!

Се чини дека праксата оваа година ќе биде прекината, бидејќи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христина Мицкоски вечерва во Клик Плус на ТВ21 најави...