Винчиќ: Можеме многу да придонесеме во ЕУ

НАШ ПРЕДЛОГ

Социологот и ликовен уметник Гордана Винчиќ во дебатниот магазин „EU Click“ на ТВ21 порача дека ние сме прекрасна земја со многу таленти и можеме да придонесеме многу за Европската Унија.

#21РЕПОРТЕР

Забележувате сериозно прекршување на мерките на Владата? Собири на луѓе или пак се наоѓате во некоја од ризичните земји со коронавирус? Споделете ја со нас приказната со видео или фотографии на е-маил: [email protected] или Facebook

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Починал битолчанец кој бил во самоизолација

Битолчанец за кој нема точни информации од каде се вратил во Македонија, попладнево починал во својот стан...

Седумгодишно девојче ја победи болеста и си замина од Детската Клиника

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника. Оваа убава вест Детската клиника...

Информација за онлајн часови и веб платформа за едукација во домашни услови

На веб страната на училиштето, учениците и родителите имаат можност да се едуцираат од дома. На платформата има...

Докторот од Битола го повторил тестот за коронавирус – сега е негативен

Докторот од приватната здравствена установа од Битола кој пред два дена беше регистриран за прв случај на коронавирус во Битола заедно со...

Семејството и заразениот доктор од Битола сега се нагативни на коронавирус

Сите членови на семејството на заразениот доктор од Битола со коронавирус се негативни на вирусот. Резултатите од тестовите ги добиле попладнево.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com