ВИДЕО: Се исполни новогодишната желба на Ајан, сега е излекуван – ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно!

НАШ ПРЕДЛОГ

Владата донесе Одлука за 30-дневна кризна состојба на јужната и северната граница

Владата денеска на седница, согласно заклучокот од седмата седница на Управувачкиот комитет за координација и управување во...

На патот Дебар – Струга целосно изгоре автомобил

На патниот правец Дебар-Струга вчера попладне од сеуште непознати причини на дванаесеттина километри од Дебар се запалил...

Во Бејрут околу 300.000 луѓе останаа без дом

По експлозијата на пристаништето во Бејрут, околу 300.000 луѓе останаа без дом, изјави гувернерот на Бејрут, Марван...

Министерот за здравството, Венко Филипче сподели дека малиот Ајан имал само една желба за новогодишните празници, а тоа е да се излекува и да излезе од Клиниката за детски болести.

- Реклама -

„Ајан за Нова година ми шепна дека има само една желба – да си оди дома! Конечно Ајан истрча и со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека победи, но и дека сега ништо нема да го сопре! Браво Ајан!“, напиша Филипче.

Ајан за Нова година ми шепна дека има само една желба – да си оди дома! Конечно Ајан истрча и со нетрпение ѕвонеше на…

Gepostet von Венко Филипче am Sonntag, 2. August 2020
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

На патот Дебар – Струга целосно изгоре автомобил

На патниот правец Дебар-Струга вчера попладне од сеуште непознати причини на дванаесеттина километри од Дебар се запалил автомобил во движење, но за...

Во Бејрут околу 300.000 луѓе останаа без дом

По експлозијата на пристаништето во Бејрут, околу 300.000 луѓе останаа без дом, изјави гувернерот на Бејрут, Марван Абуд. Според...

На Ќафасан уапсени двајца македонски државјани барани со меѓународна потерница

На граничниот премин Ќафасан, кај Струга, на албанска страна, уапсени се двајца македонски државјани, барани со меѓународна потерница, со цел нивна екстрадиција во Австрија...

Голем пожар избувна на депонијата кај Добрашинци

Денес напладне голем пожар избувна на депонијата кај селото Добрашинци во која се одлага отпадот од општините Струмица и Василево.