ВИДЕО: Први снимки од Турција – разурнати куќи, во тек е акција за пронаоѓање и спасување од под урнатините

НАШ ПРЕДЛОГ

Ужас во Германија: Пукање во Ханау, најмалку осум убиени, неколку повредени

Најмалку осум лица се убиени во пукање во две кафулиња во градот Ханау во близина на Франкфурт....

Дневен хороскоп за четврток (20. февруари 2020)

ОВЕН Работа: Ве очекуваат мали компликации на ова поле. Денешниот ден не ви е...

Во Турција во тек е акција за пронаоѓање и спасување на жители кои се наоѓаат под урнатините по вечерашниот силен земјотрес кој ја погоди источна Триција.

Според последните информации, во разорниот земјотрес загинаа шест лица.

- Реклама -

LIVE NEWS

Дневен хороскоп за четврток (20. февруари 2020)

ОВЕН Работа: Ве очекуваат мали компликации на ова поле. Денешниот ден не ви е...

Ужас во Германија: Пукање во Ханау, најмалку осум убиени, неколку повредени

Најмалку осум лица се убиени во пукање во две кафулиња во градот Ханау во близина на Франкфурт. Повредени се најмалку пет лица.

Заев потврди – аудиото на Милошоски е автентично, но ги отфрли обвинувањата дека се сретнал со Јанева во вилата на Водно

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во Прилеп денеска истакна дека станува збор за маркетиншко претставување на политиките и успесите во медиумите.

ЕУ испраќа авион по своите граѓани од крузерот „Дајмонд Принцес“

Италијански авион вечерва ќе тргне по државјаните на ЕУ, кои веќе две недели се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес“, закотвен во...

Граѓаните бараат одговорност за проблемот со пасошите – Чулев ја префрла топката кај својот претходник Спасовски

Граѓаните збунети со проблемот на недостиг на пасоши, но се чини збунети се и во Министерството за внатрешни работи.
- Реклама -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com