ВИДЕО: Прилепчанец пронајден мртов во својот стан, пожарникарите му влегоа во станот кршејќи ја вратата од терасата

Вистинска драма се одвиваше вечерва во населбата Точила во Прилеп. Околу 18 часот 69 годишниот прилепчанец В.М. беше пронајден мртов во својот стан во зградата Д3. Соседите и хигиеничарката која му чистела во неговиот стан го немале видено веќе неколку денови. Загрижени ги повикале неговите роднини кои не успеале попладнево да влезат во станот, пишува порталот ИНФО КОМПАС.

Со одобрение на полицијата, вечерва пожарникари со корпа влегоа во станот на 4-тиот спрат преку терасата кршејќи ја вратата која била заклучена. В.М. е пронајден мртов во својот стан. Смртта ја констатираше екипата на Итната помош од Прилеп. А на лице место излезе и Јавен обвинител.

„Кај телото не се пронајдени траги на насилство. Станува збор за природна смрт. Лицето претходно имало сериозни срцеви проблеми. Пожарникарите во присуство на неговиот внук преку терасата влегоа внатре и го пронајдоа телото. Нема да има обдукција на телото“, истакна Дамчо Кочоски, заменик јавен обвинител.

ИЗВОР: ИНФО КОМПАС

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!