ВИДЕО: Нема аплауз за Заев од студентите на ФИНКИ

Премиерот Зоран Заев денеска присуствува на првиот академски час на ФИНКИ. При неговото доаѓање репортерот на ТВ 21 јавува дека не бил пречекан со аплауз.

Зоран Заев заедно со министерот за информатичко општество и администрација присуствуваат на првиот академски час на ФИНКИ, каде ќе се доделат индекси на стипендирани студенти од УКИМ.

Настанот се одржува во хотелот Александар Палас во Скопје.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!