ВИДЕО: Жестока расправа меѓу Јанко Бачев и членови на ДИК

НАШ ПРЕДЛОГ

На патот Дебар – Струга целосно изгоре автомобил

На патниот правец Дебар-Струга вчера попладне од сеуште непознати причини на дванаесеттина километри од Дебар се запалил...

Во Бејрут околу 300.000 луѓе останаа без дом

По експлозијата на пристаништето во Бејрут, околу 300.000 луѓе останаа без дом, изјави гувернерот на Бејрут, Марван...

На Ќафасан уапсени двајца македонски државјани барани со меѓународна потерница

На граничниот премин Ќафасан, кај Струга, на албанска страна, уапсени се двајца македонски државјани, барани со меѓународна потерница, со...

Тензична атмосфера во Државната изборна комисија за време на седницата на која се одлучување по поднесените приговори од партиите за предвремените парламентарни избори.

- Реклама -

Лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев образложувајќи ги своите приговори му порача на претседателот на ДИК, Оливер Дерковски да не се сили во комисијата, по што тој му одговори дека се сили таму каде што треба.

- Реклама -

Партијата Единствена Македонија бараше увид во изборниот материјал со цел пребројување на гласачките ливчиња.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Во Бејрут околу 300.000 луѓе останаа без дом

По експлозијата на пристаништето во Бејрут, околу 300.000 луѓе останаа без дом, изјави гувернерот на Бејрут, Марван Абуд. Според...

На Ќафасан уапсени двајца македонски државјани барани со меѓународна потерница

На граничниот премин Ќафасан, кај Струга, на албанска страна, уапсени се двајца македонски државјани, барани со меѓународна потерница, со цел нивна екстрадиција во Австрија...

Голем пожар избувна на депонијата кај Добрашинци

Денес напладне голем пожар избувна на депонијата кај селото Добрашинци во која се одлага отпадот од општините Струмица и Василево.

РКЕ: Неточни и неосновани тврдењата дека поскапувањето на струјата ќе ја зголеми цената на останатите производи

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)  ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија...