Венецуела соборила „американски авион на нарко мафијата“

НАШ ПРЕДЛОГ

Османи: Интензивирање на контактите со Бугарија за надминување на проблемите

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, порача дека во наредниот период македонската влада ќе ги интензивира контактите...

Во Велес во два наврати силувана 24 годишна девојка

Во Полициската станица Велес, 24-годишна девојка од Велес вчера пријавила дека на 20 септември  во два наврати, во...

Државен завод за ревизија: Дел од надоместоците на СЈО биле незаконски исплатени во износ од 4,6 милиони евра

Државниот завод за ревизија констатирал дека во Специјалното јавно обвинителство износот на исплатените додатоци за 2015 година го надминува...
-Реклама-

Официјални претставници на Венецуела синоќа соопштија дека нивните воени сили собориле американски авион употребуван за криумчарење дрога. 

-Уништен авион за криумчарење дрога со регистрација на САД што влегол нелегално во воздушниот простор на Венецуела, соопшти на Твитер Нестор Реверол, министер за внатрешни работи на Венецуеала. 

- Реклама -

Се укажува дека леталото незаконски вегло во воздушиот простор на земјата во државата Сулија. Министерот приложи и фотографии од соборениот авион. 

Во Венецуела има закон, потпишан од Николас Мадуро во 2013 година, според кој армијата може без предупредување да соборува авиони над територијата на земјата осомничени дека работат за нарко картелите или превезуваат дрога. 

Трамп негира дека за потпретседател сакал да ја стави неговата ќерка Иванка

Американскиот претседател Доналд Трамп ги нарече смешни извештаите за тоа дека на изборите во 2016 година разгледувал можност неговата ќерка Иванка да...

Во светот починаа над еден милион луѓе од последиците на Ковид-19

Бројот на починати во светот од новиот коронавирус денеска надмина еден милион лица, пробивајќи ја новата психолошка граница во пандемијата што ја...

Министрите на седница на Владата ќе потпишат Кодекс за етичко однесување

Владата денеска ќе ја одржи седмата седница, на која министрите ќе потпишат Кодекс за етичко однесување на членовите на Владата и носителите...

Во Мексико пронајдени коски на 200 мамути стари 15.000 години

При градежни работи кај Санта Лусија, град којшто се наоѓа на 50 километри од Мексико Сити, најдени се остатоци од 200 мамути...

Сообраќајка на патот Штип – Радовиш, 17 припадници на Армијата повредени

Сообраќајна несреќа се случи утринава на патот Штип-Радовиш, кај местото викано „Осми километар“, во која учествувале автобус и комбе. Според првичните информации...