Вардар му го нанесе првиот пораз на Шкупи во тековната сезона

НАШ ПРЕДЛОГ

Телефонски разговор Заев – Борисов: Бугарија останува доследна во поддршката на европската иднина на С.Македонија

Бугарија останува доследна во поддршката на европската иднина на Северна Македонија, истакнал бугарскиот премиер Бојко Борисов во...

Повеќе од 100.000 демонстранти на улица против Лукашенко

Повеќе од 100.000 луѓе денеска излегоа на улиците на Белорусија обновувајќи ги протестите против оспорениот претседател Александар...

Трамп ќе бара Бајден да се тестира на дрога пред нивниот прв дуел

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска соопшти дека силно ќе се залага неговиот противкандидат на претседателските избори во...
-Реклама-

Вардар го победи Шкупи со 1:0 попладнево на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје. За тимот од Чаир ова е прв пораз сезонава во Првата македонска фудбалска лига.

Резултати на денешните четири средби од 5. коло во ПМФЛ:
Борец – Академија Пандев 2:0
Пелистер – Македонија ЃП 0:0
Ренова – Работнички 0:1
Вардар – Шкупи 1:0.

- Реклама -

Вчера:
Беласица – Шкендија 0:3
Струга Трим Лум – Силекс 2:0.

Води Шкендија со 11 бода, Силекс 10, Шкупи 10, Работнички 8, Борец 8, Струга 7, Македонија ЃП 7, Вардар 7, Пелистер 6, Ренова 5, Академија Пандев 3, Беласица 0.