Вардар ќе биде носител во ждрепката во ЛШ

НАШ ПРЕДЛОГ

Чак Норис објави видео порака до Александар Лукашенко (ВИДЕО)

Американскиот глумец Чак Норис сними видео порака до Александар Лукашенко, чија официјална победа на минатонеделните претседателски избори...

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер,...

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31...

Македонскиот шампион Вардар заедно со Веспрем, ПСЖ и Барселона ќе бидат носители на претстојната ждрепка за групната фаза во ракометната Лига на шампиони.

- Реклама -

Ждрепката ќе се одржи на 1 јули во Виена, а „црвено-црните“ ќе се најдат во првиот шешир.

- Реклама -

Двата најдобри тима од секоја група директно ќе се пласираат во четвртфиналето, додека екипите со пласман од трето до шесто место ќе разигруваат меѓу себе за преостанатите четири места за 1/4-финалето.

- Реклама -

Новата кампања ќе се игра во нов формат со по две групи од по осум тимови, а две екипи од иста земја не можат да се најдат во иста група.

Шешир 1: Вардар, Веспрем, Барселона, ПСЖ.

Шешир 2: Кил, Киелце, Алборг, Порто.

Шешир 3: Мешков Брест, Мотор, Нант, Пик Сегед.

Шешир 4: Целје, Загреб, Елверум, Фленсбург.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер, грмежи и град се очекуваат...

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е...

На патот Свети Николе – Куманово во товарно возило пронајдени 43 мигранти, меѓу кои имало и деца

На 14.08.2020 околу 12.00 часот на регионалниот пат Свети Николе - Куманово, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес“,...

Приведено лице од скопско Мојанци – споделувал видео и фотографии на „Тик Ток“ како предизвикува пожар

СВР Скопје - Единицата за насилен криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје ќе поднесе писмено известување за 17-малолетник од с.Мојанци, скопско, поради...