Вардар доби тешка група во Лигата на шампионите

НАШ ПРЕДЛОГ

Локални поројни врнежи, ветер, грмежи и град викендов

Локални поројни врнежи од дожд, на места доста интензивни, во вид на невреме и проследени со ветер,...

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31...

На патот Свети Николе – Куманово во товарно возило пронајдени 43 мигранти, меѓу кои имало и деца

На 14.08.2020 околу 12.00 часот на регионалниот пат Свети Николе - Куманово, полициски службеници дале знак за...

Ракометарите на Вардар предмалку ги добија противниците во групната фаза од Лигата на шампионите.

- Реклама -

„Црвено-црните“ се во група со ПСЖ (Франција), Пик Сегед (Унгарија), Порто (Португалија), Киелце (Полска), Брест Мешков (Белорусија), Фленсбург (Германија) и Елверум (Норвешка).

- Реклама -

Групната фаза започнува на 16/17 септември, а ќе заврши на 3/4 март.

- Реклама -

Група А: Вардар, ПСЖ, Киелце, Порто, Пик Сегед, Мешков Брест, Елверум, Фленсбург.

Група Б: Барселона, Веспрем, Кил, Алборг, Нант, Мотор, Целје, Загреб.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

До 31 август продолжено привременото ограничување на поврзувањата на Грција со Македонија

Министерската одлука за привремено ограничување на поврзувањата на Грција со Северна Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е...

На патот Свети Николе – Куманово во товарно возило пронајдени 43 мигранти, меѓу кои имало и деца

На 14.08.2020 околу 12.00 часот на регионалниот пат Свети Николе - Куманово, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес“,...

Приведено лице од скопско Мојанци – споделувал видео и фотографии на „Тик Ток“ како предизвикува пожар

СВР Скопје - Единицата за насилен криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје ќе поднесе писмено известување за 17-малолетник од с.Мојанци, скопско, поради...

Филипче: Во тек е реновирање на Клиниката за максилофацијална хирургија

Клиниката за хирургија, вилици и врат - максилофацијална хирургија информира дека во тек е подобрување на условите во установата. Преку донација од...