Утринава пронајден мртов затвореник во „Шутка“, се врши обдукција на телото

НАШ ПРЕДЛОГ

Жителка на Кичево нашла неексплодирана мина во подрумот од својот дом

Педесет и двегодишната В.М. од Кичево вчера во полициска станица пријавила дека на 24 мај во подрумските...

Чулев бара од ОЈО да истражи дали има кршење на законите во АНБ

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ссопшти дека до Основното јавно обвинителство доставил соодветен поднесок во врска...

Во Велес еден заболен, а еден оздравен од Ковид-19

Еден ново заболен, а еден излекуван има регистрирано во изминатото деноноќие во Велес. Со ова, за два дена...

На 08.04.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, А.Ѓ. вработен во Затвор Скопје пријавил дека во притворско одделение во Затвор Скопје бил пронајден починат А.Е.(47), од с.Горна бела црква, ресенско. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото е предадено за обдукција. 

- Advertisement -
- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Чулев бара од ОЈО да истражи дали има кршење на законите во АНБ

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ссопшти дека до Основното јавно обвинителство доставил соодветен поднесок во врска со случајот за кој вчера...

Во Велес еден заболен, а еден оздравен од Ковид-19

Еден ново заболен, а еден излекуван има регистрирано во изминатото деноноќие во Велес. Со ова, за два дена во Велес излекувани се десет...

Жбогар: Од денеска стартуваме со нови инвестиции во земјоделството во Македонија во износ од 6 милиони евра

Евроамбасадорот Самуел Жбогар истакна дека денеска се одбележува почетокот на нови серии на инвестициски проекти од страна на Европската Унија во сферата...

Од 1-ви јули нова авиолинија Скопје – Салцбург

Визер ја проширува својата мрежа на дестинации од Меѓународниот Аеродром Скопје. Oд 1-ви јули се отворa нова авиолинија од...
- Advertisement -

НА ИСТА ТЕМА

- Advertisement -