Утрово Охрид се разбуди полн со смет (ФОТО)

НАШ ПРЕДЛОГ

Тетово: Опожарени возила на ЕВН – Османи: Приведувањето е поради фејсбук објава

Поради тоа што вчера по полноќ две возила на ЕВН биле опожарени, полицијата го лишела од слобода...

Протести против поскапувањето на струјата во Кичево

На градскиот плоштад во Кичево денеска се одржа мирен протести против поскапувањето на струјата.

Косово ги отвора границите кон Македонија, Албанија и Србија

Владата на Косово на денешната попладневна седница одлучи „да ги отвори државните граници на Република Косово“ со...

Продолжениот викенд ги наполни сместувачките капацитети во Охрид. Сите гледаат да ги избегнат топлите денови, и да се разладат во нашиот најпознат туристички центар.

- Реклама -

Но, утринава Охрид се разбуди во смет. Овие фотографии кружат по социјалните мрежи денеска.

- Реклама -

Ако се веродостојни фотографиите, навистина едно недолично однесување на туристите кои што оставиле смет, односно истиот не го фрлиле во контејнерите, па оставиле грда слика за најпознатиот туристички центар.

- Реклама -
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Протести против поскапувањето на струјата во Кичево

На градскиот плоштад во Кичево денеска се одржа мирен протести против поскапувањето на струјата. На протестот беа вклучени поголемиот...

Косово ги отвора границите кон Македонија, Албанија и Србија

Владата на Косово на денешната попладневна седница одлучи „да ги отвори државните граници на Република Косово“ со Северна Македонија, Албанија и Србија, јави...

🔴 [ВО ЖИВО] Протест во Тетово

Во Тетово попладнево е организиран масовен протест против поскапувањето на струјата. Во продолжение следете го протестот во живо на...

Костовски: Сценариото се спремало – тие кои знаеле дека ќе се затвори банката, си ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои знаеле од Народната...