НАЈНОВА ВЕСТ

101 новозаразени, 4 лица починаа од коронавирус – биланс за последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нов случај со Ковид-19 и тоа во: Скопје-59, Куманово-12, Штип-7,...

Утре без струја дел од корисниците во Карпош, Центар и Сопиште

НАШ ПРЕДЛОГ

Тачи го поздрави изборот на новата косовска Влада

Претседателот на Косово, Хашим Тачи им честита на пратениците во косовското Собрание за изгласувањето на новата Влада,...

Куќата на Хитлер ќе биде пренаменета во полициска станица

Куќата каде што е роден нацистичкиот диктатор Адолф Хитлер, во Браунау, западна Австрија, ќе биде пренаменета во...

Полициски службеници синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

Без почитување на препораките и мерки за заштита од КОВИД-19 синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското...

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека утре поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат корисниците од улиците „Драгутин Аврамовски Гуте“ и „Иван Цанкар“, во општина Карпош, и тоа во периодот од 09:00 до 12:00 часот.

Во општина Карпош без струја ќе бидат и дел од корисниците на улица „Ристо Равановски“, и тоа од 09:00 до 14:30 часот.

- Реклама -

Технички зафати ќе има и во општина Центар, со што без електрична енергија ќе бидат корисниците од улица „Шумадинска“ и уличките во близина, во периодот од 08:00 до 10:00 часот.

Без струја ќе бидат и дел од корисниците од с. Нова Брезница во општина Сопиште и тоа во периодот од 09:00 до 13:00 часот. 

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Куќата на Хитлер ќе биде пренаменета во полициска станица

Куќата каде што е роден нацистичкиот диктатор Адолф Хитлер, во Браунау, западна Австрија, ќе биде пренаменета во полициска станица. Министерството за внатрешни...

Полициски службеници синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

Без почитување на препораките и мерки за заштита од КОВИД-19 синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското село Куклица.

Закани за бомби во трговски центри и училишта во Санкт Петербург

Неколку трговски центри и училишта во рускиот град Санкт Петербург добија закани со бомби, изјави неименуван полициски извор. –...

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

 Овие две недели треба да се искористат за максимален фокус на здравственото прашање, како и за комуникација меѓу политичките партии, за да...