Урбан таг: Oва е дружината која планината Кожув ги спои!

Кој вели дека социјалните мрежи нè раздалечија? Боки Марков и Стефани Брламова се дел од дружината која се спои благодарение на своето креативно хоби на инстаграм и фејсбук. Планината Кожув е нивното заедничко место каде заедно одат и го фаќаат секој момент на недопрената природа таму со своите фотоапарати. Оваа дружба иницира и изложба минатата година а денес официјално ја организираат својата втора изложба во Гевгелија на тема “Зајдисонца”. Ова се млади за пример и мотивација на многумина. И искрени во секој одговор.

©TV21.TV Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира!