Уапсен албански државјанин кој со лажни документи сакал да излезе од Македонија

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.

Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети Апостол Павле“ – Охрид, за излез од РМ се пријавил да патува Г.Д.(28) од Наполи – Италија, со италијанска лична карта за која било констатирано дека е фалсификат.

Од извршениот преглед на неговиот багаж била пронајдена албанска лична карта на име К.Г. (26) од Тирана, Албанија.

Лицето е лишено од слобода и против него е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...