Ципрас: Македонската нација никогаш не постоела

„Македонската нација никогаш не постоела“- изјавил грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на „Етнос“.

Грчкото радио 24/7 ја пренесува најавата за интервјуто во кое тој зборува за преговорите со Скопје и „го опишува името што грчката влада е спремна да го прифати“.

Во интервјуто што ќе се објави утре, Ципрас зборува за преговорите за името, за тригодишната влада на СИРИЗА, за долгот и за можните кредитни линии, за реформите

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Колку сте задоволни од услугите на лизинг компаниите?

View Results

Loading ... Loading ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here