Три пријави за починати мажи во Скопје – еден од нив трчал на кеј, се струполил и починал

НАШ ПРЕДЛОГ

Владата ги прифати препораките: Полициски час во жариштата од четврток од 21 часот, до понеделник до 05 часот

Министерот за здравство Венко Филипче, потврди дека Владата ги прифатиле препораките од Комисијата за заразни болести.

Како Ковид-19 ги уништува белите дробови? И по излекувањето може да има последици

Вака изгледаат здрави бели дробови. А, вака изгледаат бели дробови на заразен со коронавирус пред да почине....

Веб-страницата „купувам домашно“ неактивна, граѓаните и натаму не можат да ги подигнат ваучерите

Вчера требаше да се објават податоците, но веб-страницата - www.kupuvamdomasno.gov.mk и денеска вон функција. Поради тоа, граѓаните,...

Скопската полиција претпладнево имале интервенција на три локации, каде што било пријавени за три починати лица.

Станува збор за едно лице на кејот на реката Вардар утрово во 9:50 часот, човек кој трчал се струполил и паднал. Констатирана е смрт, а на човекот е отворено истражна постапка.

- Реклама -

МВР потврди дека во затворот „Скопје“, рано утринава во 4:10 е пронајден мртов 47-годишен притвореник од Ресен. Телото било предадено на обдукција.

На пазарот во Чаир претпладнево постар човек починал. Телото е предадено на семејството.

Засега ниту еден не се поврзува со заболување на Ковид-19.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Како Ковид-19 ги уништува белите дробови? И по излекувањето може да има последици

Вака изгледаат здрави бели дробови. А, вака изгледаат бели дробови на заразен со коронавирус пред да почине. Зоната со бела боја покажува...

Веб-страницата „купувам домашно“ неактивна, граѓаните и натаму не можат да ги подигнат ваучерите

Вчера требаше да се објават податоците, но веб-страницата - www.kupuvamdomasno.gov.mk и денеска вон функција. Поради тоа, граѓаните, учениците и студентите сѐ уште...

Лекарка од гинекологија во Тетово позитивна, немала контакт со пациенти, таа и нејзините колеги во изолација

Лекарка од Одделот за гинекологија при Клиничката болница во Тетово е меѓу новите позитивни на Ковид-19. Таа е изолирана заедно со колегите...

Во тек е владина седница, се одлучува по предлогот на комисијата за воведување на полициски час

Владата на седница која е во тек, одлулува за препораките од Комисијата за заразни болести за полициски час во престојниот продолжен викенд...