Трамп ќе бара Бајден да се тестира на дрога пред нивниот прв дуел

НАШ ПРЕДЛОГ

Грција воведува ПОЛИЦИСКИ ЧАС во региони кои се жаришта на коронавирус!

Грчкиот премиер Мицотакис денеска објави дека полицискиот час ќе биде воведен од 00,30 до 5,00 часот наутро...

Трамп и Бајден се среќаваат на последната дебата

Претседателот Доналд Трамп влегува во последната претседателска дебата вечерва и има потреба од големо раздвижување што ќе...

Милан со убедлива победа против Селтик на стартот во Лигата на Европа

Милан го започна своето учество во Лигата на Европа со престижна победа, откако како гостин го совлада...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска соопшти дека силно ќе се залага неговиот противкандидат на претседателските избори во ноември, Џо Бајден, да биде тестиран за присуство на дрога.

„Ќе инсистирам на тест за дрога за заспаниот Џо Бајден пред или по дебатата во вторник вечер“, напиша Трамп на Твитер.

Тој додаде дека ќе се согласи и самиот да биде тестиран.

Трамп оцени дека настапите на Бајден во дебатите не биле исти.

„Само дрогата може да предизвика таква неусогласеност??? “, додаде Трамп на социјалната мрежа.

Првата дебата меѓу Трамп и Бајден во пресрет на изборите во ноември е најавена за вторник.

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ нема да гласаат – Законот за заразни болести пред пратениците на 27. октомври

СДСМ лажат дека Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против ковид-19 пандемијата, обвинува опозициската ВМРО ДПМНЕ. И покрај...

Никола Попоски позитивен на вирусот ковид-19

„Добив позитивен разултат на тест за ковид. Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата“ – напиша на...

Дваесет и еден вработен во болница во Загреб позитивни на Ковид-19

Во клиничката болница Меркур во Загреб има 21 вработен позитивен на Ковид-19, а 84 се во самоизолација. Двајца хирурзи...

Автобусите од јавниот превоз утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз утре ќе сообраќаат по неделен возен ред.

„Носењето маска на отворено е штетно“, вели Марковски

Вело Марковски во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва истакна дека носењето на маска на отворено е штетно.