Трамп ја прекина прес-конференцијата поради пукање пред Белата куќа

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Синоќа Министерството за внатрешни работи спроведе акција во која беа уапсени неколку дилери на дрога во Кичево....

Филипче: Најостро го осудувам нападот на колегата лекар – институциите целосно да го истражат случајот

Министерот за здравство, Венко Филипче на социјалната мрежа „Фејсбук“ се јави по нападот попладнево на лекар на...

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

Попладево бил нападнат лекар од Клиниката за токсикологија. Тој се здобил со повреда на окото и неколку...
-Реклама-

Претседателот на САД, Доналд Трамп само неколку минути по започнување на прес конференцијата во врска со коронавирусот, итно ја напушти просторијата.

Додека беше на сред реченица, агент од Тајната служба се доближи до Претседателот и му шепна нешто.

- Реклама -

„Господине, ние мора веднаш да излеземе надвор“, се слуша агентот, а на тоа Трамп му вели „Извинете?“

Момент подоцна, Трамп се врати во просторијата и им објасни на медиумите дека тајните агенти го одалечиле од местото поради пукање пред Белата куќа.

- Реклама -

„Сакам да им се заблагодарам на Тајната служба која секогаш брзо и ефикасно си ја врши работата. Дојде до вистинско пукање и некој е однесен во болница. Не знам во каква состојба се наоѓа лицето, се чини дека таа личност ја снимала Тајната служба, па ќе видиме што се случува“, порача Трамп.

Висок претставник од администрацијата потврдил за CNN дека постоел активен стрелец, кој моментално е во притвор.

Реката во Кичево ветување само на хартија – Дехари: Следната година ќе конкурираме за овој проект

Вака требаше да изгледа реката Сушица која минува низ Кичево. „Во реалност реката Сушица е во состојба каква што...

Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина 31 милион

Бројот на заразени со коронавирусот во светот, според веб-страницата Ворлдометер (Worldometer), надмина 31 милион. САД се најпогодени од пандемијата, каде има речиси седум...

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 31.074.026лица. Од нив починале 962.709 пациенти, а оздравеле 22.658.885 луѓе.

Трамп го потпиша договорот – „ТикТок“ ќе продолжи да се користи во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп одобри договор што ќе овозможи апликацијата ТикТок да продолжи да се користи во САД, благодарение на новата компанија „ТикТок глобал“,...

Со дрон се „ловат“ загадувачите – од 18 летања, фатен 1 загадувач

Еко патрола со дрон лета неколку пати неделно и врши проверка, кој загадува и прави диви депонии. „Целта е...