ИЗБОРИ

Тортевски: Режимот е влезен во системот

НАШ ПРЕДЛОГ

Брзи тестови на Ковид-19 за родилки и паиенти пред интервенција

Тестови за брза дијагностика на присуство на вирусот Sars-Cov-2 се распределени и почнуваат да се користат во...

Жан Кастекс нов премиер на Франција

 Францускиот претседател Емануел Макрон го назначи Жан Кастекс назначен за наследник на Едуар Филип, кој утринава поднесе...

Најмалку 19 луѓе загинаа во железничка несреќа во Пакистан

Најмалку 19 луѓе загинаа откако воз удри во автобус, што поминувал на необележан железнички премин во близина...
- Промо -

Адвокатот Александар Тортевски во „КликПлус“ вечерва коментираше дека режимот е влезен во системот, и дека криминал кој го прави било кој што е на власт, се враќа како фактура за наплата.

- Реклама -

„Секоја калкулација со криминалот ви се враќа, ви се испорачува како фактура. Имаме ситуација кога режимот е влезен во системот“, рече Тортевски.

- Реклама -

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Жан Кастекс нов премиер на Франција

 Францускиот претседател Емануел Макрон го назначи Жан Кастекс назначен за наследник на Едуар Филип, кој утринава поднесе оставка на функцијата, јави дописникот...

Најмалку 19 луѓе загинаа во железничка несреќа во Пакистан

Најмалку 19 луѓе загинаа откако воз удри во автобус, што поминувал на необележан железнички премин во близина на градот Шеикхупура, во пакистанската...

ЕК го одобри лекот ремдесивир во ЕУ за тешките случаи на Ковид-19

Европската комисија соопшти денеска дека го одобрила користењето на лекот ремдесивир во третманот на тешки случаи на Ковид-19 во ЕУ, јави ДПА

Спасовски: Засега Владата нема да разговара за затворање на границата со Косово и со Србија

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не разговараше за евентуално затворање на северната граница, односно со Косово и Србија.