ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Се појави нова бомба во која наводно се слуша гласот на Мицкоски: Се борам ова СЈО да не помине…

Во јавноста се појави нова „бомба“ наводно се слушаат гласовите меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, и Зоран Милевски - Кичеец.

На Јутјуб објавена нова аудиоснимка

На Јутјуб денеска е објавена нова аудио снимка на која наводно се слуша разговор, како што се наведува,  меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Денеска пресуда за „Рекет“, случајот кој предизвика огромно внимание во јавноста

По шест месеци судење денеска Крвичниот суд Скопје, ќе ја објави пресудата за предметот „Рекет”, каде обвинети се Бојан Јовановски – Боки...

Завршни зборови за случајот „Рекет“

Обвинителството за борба против организираниот криминал и корупција на денешното рочиште во Кривичниот суд Скопје, ќе ги каже завршните зборови за случајот...

„Јас 9 месеци без докази сум во притвор, а Кичеец со пресуда е на слобода – ова е апсурдно!”, рече Јанева

Во судницата на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Катица Јанева рече дека е апсурдно тоа што Зоран Милевски - Кичеец со пресуда...

Боки за „фамозната“ торба: „Не сум ја допрел, потоа дознав дека имало пари, Милевски му ја врати на Камчев“

Бојан Јовановски денеска даде одговор за „фамозната“ торба од Луј Витон. Тој категорично тврди дека не ја допрел, ниту знаел дека во...

Продолжува „Рекет“: Исказ ќе даваат сведоци на Боки 13

По минатонеделните две одложувања поради отсуство на сведоците Владимир Тодоровиќ и Дејан Панделески, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за...

Продолжува „Рекет“, јавноста исклучена поради заштита на приватноста на Кичеец

Во Кривичен суд продолжи судскиот прокет за „Рекет“. Денеска продолжува слушањето на снимките кои ги направил Зоран Милевски - Кичеец, но судот...

Боки 13: Пандорината кутија ја отворам од овој момент

„Барам јавноста да биде присутна, да се види вистината со Зоран Милевски и односите кои сме ги имале и како тој мене...

Покрај Камчев, снимал и Кичеец

Во Кривичен суд во моментов се слушаат снимки кои, како што рече обвинителката Вилма Рускоска, ги направил сега првостепено осудениот Зоран Милевски...

Боки и Зоки останале 36 минути кај Камчев, ги снимал со камери, а торбата од 1 милион ја сместиле на задното седиште

Подносителот на пријавата за „Рекет“ Орце Камчев, најмалку со три камери ги снимал Бојан Јовановски - Боки 13 и Зоран Милевски -...