ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Македонското знаме се вее пред НАТО – Столтенберг: Ви посакуваме добредојде, важен ден за НАТО и Македонија

Македонското знаме заедно со уште 29 други земји членки се вее пред НАТО. Свечено со интонирањето на химната македонското знаме беше подигнато...

Македонија 30. членка на НАТО, на 30 март македонското знаме пред седиштето на Алијансата

Северна Македонија од вчера и официјално е 30. земја-членка на Северноатлантската алијаса, откако во вонредни околности, во услови кога светот се...

Помпео: Македонија стана 30.членка на НАТО, на 30 март пред седиштето ќе почне да се вее знамето на земјата

САД денеска од Република Северна Македонија го примија инструментот за пристапување во НАТО, со што Северна Македонија стана 30. сојузничка на НАТО,...

Јарболот поставен пред НАТО – се чека македонското знаме

Во тек се подготовките за истакнување на знамето на Северна Македонија пред седиштето на НАТО во Брисел. Јарболот веќе...

Во пролет знамето на РСМ во НАТО – Амбасадорката на САД во НАТО и честита на земјата за заложбите

Наскоро, до пред лето, знамето на РСМ ќе се вее во Брисел заедно со знамињата на 29-те земји членки на Алијансата, најави...

Поставено знамето на НАТО пред Собранието на Македонија

Пред Собранието на Република Македонија е поставено знамето на НАТО. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/623740594840781/