ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Села: Срамно, денес во 2020 година се одвива кампања со ветувања за вода за пиење

Зиадин Села и кандидатите за пратеници во шестата Изборна единица од Коалицијата „Сега е време“, денеска се на средби со граѓаните на...

Села: Нема да има отпуштање на административците, ќе ги поставиме на соодветни работни места

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива во рамките на предизборната кампања со мотото „Сега е време“ денеска го отвори општинскиот штаб во...

Гаши и Села за одржување на изборите на 26 јули

 Алијансата за Албанците и Алтернатива се за одржување на предвремените парламентарни избори на 26 јули, со ваков став на денешната лидерска средба...

Спасовски: Македонскиот јазик е консолидиран, Села: Бугарите го третираат македонскиот јазик како македонците албанскиот!

Денеска е денот на македонскиот јазик. Премиерот, Оливер Спасовски, при честитката до граѓаните истакна дека македонскиот јазик е посебен јазик и дека...

Таравари: Фета Алими е неправедно во затвор, благодарение на него Зијадин Села денеска е жив

Арбен Таравари, актуелниот градоначалник на Гостивар вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека Фета Алими е направедно во затвор за настаните на...

Села: Не се согласуваме со дел од мерките, не треба да има полициски час над 48 часа

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села денеска на прес-конференција зборуваше за мерките кои се превземени од Владата за спречување на ширењето...

Кој ќе биде новиот датум за избори? – Села: Во јули или август, Ахмети: Прво да го победиме Ковид-19

Ковид-19 ги одложи изборите во Македонија, со што треба да се одреди нов датум за нивно одржување. Зијадин Села од Алијанса за...

„Препораките се добри, но треба да се преведат на повеќе јазици, ние сме мултиетничка држава“, рече Села

Зијадин Села од Алијаса за Албанците во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека препораките се добри, но треба да се...

Села: Треба да бараме помош и да се набави интерферон

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека треба да побараме помош и да набавиме...

Села: Имаме одговорни граѓани кои ги почитуваат мерките и тие ќе бидат најзаслужни за да не колабира системот

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека имаме одговорни граѓани кои ги почитуваат мерките.

Села: Бараме регионални центри во секоја општина, за да се справиме полесно со Ковид-19

Зијадин Села во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека бараат регионални центри во секоја општина, за полесно да се справиме...

Села: Имаме добар кадар, но не се инвестира во здравството

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека во државава имаме кадар, но не се инвестира...