ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Главниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го напушти Мадрид, кршејќи ги правилата за самоизолација. Според „Sport.es“, 47-годишниот француски...