ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Девојките што вчера беа повредени во сообраќајка се ракометарки на ЖРК Вардар

Порталот Ракомет24 јави дека двете девојки се ракометарки на првиот тим на ЖРК Вардар, кои со возило на брза помош биле пренесени...